Сторінки

вівторок, 26 грудня 2017 р.

Роздуми поважної пані


     
Як відповісти дітям на здавалось би прості питання? Як дехто відповідає на такі запитання: хто усе створив? Чи, скажімо, для чого існує цей світ? Або
звідки беруться діти? 

Ви переглянули ці питання і  можливо, посміхнулись? Можливо, ви вигадували усілякі історії, щоб пояснити малюкам щось важливе. Хоч які були б цікаві історії батьків, але вони залишаться казками та вигадками далекими від життя, якщо не ґрунтуються на реальності. Чи будуть вони корисними?  Зазвичай, деякі батьки не завжди знають, що відповісти дитині на здавалось би дитячі питання: «Чому … чому?  І питанням нема кінця…

Якщо батьки ігнорують допитливість дітей, то рано чи пізно батьки перестануть бути для них авторитетом і це не сприятиме довірливим стосункам. Коли дитина не отримує задовільних пояснень, то вона скоріш за все знайде інше джерело інформації, не завжди надійне, а може й небезпечне. Можливо, батьки не мають часу, або надмірно зайняті власними справами, є й такі, що й самі відповідей не знають.

В обов’язки батьків входить навчання дітей. Та чи можуть вони їх правильно навчати, коли і їх не навчили свого часу? В такому випадку вони й самі живуть навпомацки. 

Непевність сьогоднішнього світу часто примушує діяти наосліп. Через що ми опиняємось у безвиході. Це неможливо зробити лише здогадуючись про що не будь. Потрібні знання без яких не обійтися розповідаючи дитині хоча б про метелика.
мультик про те, звідки беруться метелики 


Отож, зважаючи на те, що наше життя набагато складніше за життя метелика то очевидно, що нам потрібно ще детальніше дослідити, а  значить, необхідні точні знання. 

Рідко хто з нас не любить мандрувати.
Збираючись у далеку подорож незнайомими країнами люди переважно, купують карти та намагаються розвідати щось про ті краї, а навіть, придбати путівник із достовірною інформацією. Переважно, з часом такі путівники стають застарілими та втрачають свою цінність.  І якщо ці путівники корисні лише для певної країни та лише на певний час, то є Путівник, що ним  кожен мешканець Землі може користуватись будь-коли та будь-де. Таким Універсальним Путівником є Біблія, дана нам Богом. Адже, саме в ньому є важливі речі, які докорінно можуть змінити і наше життя і життя наших дітей.  

Біблія як Путівник, допомагає орієнтуватися у цьому мінливому світі, і може дати кожній людині відчути задоволення від життя хоч де б ми не жили, чи в якій складній ситуації не опинились – ми отримаємо допомогу та захист від Бога. А ви вважаєте Біблію книгою від Бога? Чи вона є вашим надійним Путівником?
Ті люди, які використовують Біблію як Путівник переконані, що саме ця унікальна  книга розкриває таємниці життя, що можуть нас не лише здивувати, але й що важливіше, дати орієнтир на життєво необхідну мету, усвідомити свою роль у світобудові, стосунках з Богом та людьми. Завдяки цьому ми зможемо будувати своє життя, формувати свою нову особистість, яка віддзеркалює сутність нашого Творця.
Який з мультиків, що ви переглянули був би найбільш корисним для ваших дітей?
Як ви вважаєте, коли слід починати розповідати про усе це дітям?



Чому нам потрібен Путівник?





неділя, 23 липня 2017 р.

Історії Яськи. Кухня може бути чудовим місцем 4






"Кухня може бути чудовим місцем" ("Пробудись!", 8 січня 1997року). Продовження


Сімейна єдність
Безсумнівно, до найбільших благ, які народжуються на кухні, можна віднести єдність сім’ї та її цінності. Ви, можливо, помічали, що у деяких сучасних родинах кожен займається власними справами і не часто спілкується з іншими. За таких умов дім може стати просто готелем або гуртожитком. Але коли члени сім’ї готують разом, то, ймовірно, вони будуть і їсти разом, і прибирати разом. Це створює нагоду для регулярного спілкування і співпраці та допомагає підтримувати стосунки. «Часто найцікавіші розмови я провадила зі своїми синами над кухонною мийкою»,— пригадує одна мати. А Герман, батько-християнин, додає: «Ми навмисне декілька років не купляли машини для миття посуду, щоб мити й витирати посуд вручну. Наші сини мали завдання по черзі витирати посуд. Кращого часу для невимушених розмов годі було й знайти».




Так, час, який ви проводите на кухні зі своїми дітьми тиждень за тижнем, рік за роком, допомагає їм розвивати духовні цінності та побожні риси. Саме в такі хвилини, коли батьки і діти перебувають разом, невимушено виникають щирі розмови і дитяче серце непомітно вбирає батьківську науку. Таке навчання може позитивно вплинути на ціле життя дитини, бо у Приповістей 22:6 (Деркач) говориться: «Навчай малого на добру путь, якою він має йти, і коли він постаріє — не зверне з неї».
Отже, якщо ви маєте дітей і шукаєте можливостей проводити з ними більше часу, чому б не запросити їх допомогти вам спекти печиво або й приготувати цілий обід? Ви переконаєтеся, що спільна праця на кухні допоможе вам не тільки годувати родину, але й водночас плекати родинні стосунки. 


***

Хіба не чудово, щоб цілою сім'єю приготувати щось смачненьке та весною податися на пікнік, щоб під час пробудження природи милуватися першими квітами?

Влітку дехто з батьків намагається поєднати відпочинок та спілкування з дітьми з корисними справами. Діти з радістю дізнаються щось про різні рослини та ягоди, що приносять нам задоволення та радість. 
 Ароматні дари лісу

А вже восени можна подумати про заготівлю чогось смачненького на зиму.

Жива Книга



Яким чином Біблія оживає? Один із способів - це уява. У Біблії описано як жили люди за давніх часів. Якщо ми ретельно будемо зважати на, здавалося б,  незначні дрібниці, то перед нашими очима повстануть реальні картини. І це не лише завдяки опису характеру людей, адже багато що можна дізнатись з деталей повсякденного життя. 
Юдея за часів Ісуса.Уявіть, що ви сідаєте у затінку після виснажливої праці спекотного дня.
Щойно зібрані плоди наповнюють п’янкими  ароматами будинок та невеличке подвір’я. Запах свіжоспеченого хліба манить. Усе це барвисте розмаїття захоплює красою.
Живучи у сучасному світі ми рідко замислюємось над тим, яких зусиль слід було докладати щоб задовольнити свої основні потреби. Згадуються слова молитви: "Хліба нашого насущного дай нам сьогодні"
 (Матвія 6:11).

«Що нам їсти?»

неділя, 7 травня 2017 р.

Історії Яськи. Кухня може бути чудовим місцем 3

"Кухня може бути чудовим місцем" ("Пробудись!", 8 січня 1997року). Продовження

Куховарство — захоплива справа!
Як вам знайти час для того, щоб вчити дітей працювати на кухні? Одна мати пропонує відкладати для цього час, коли ніщо не заважає. Якщо у вас декілька дітей, ви можете вирішити спочатку займатися окремо з кожною дитиною. Можна використовувати час, коли інші діти сплять або в школі. Відведіть більше часу, ніж вам би знадобилося, коли б ви куховарили самі. І підготуйтеся до того, що кухня стане місцем для розваг!
Для першого уроку можна дозволити дитині вибрати страву, яку вона найбільше любить. Візьміть простий рецепт, за яким не потрібно довго готувати і дитина може сама виконувати нескладні операції. Щоб вона не втратила терпіння та не знудилася, попросіть її заздалегідь розшукати необхідні інгредієнти та начиння. Можна навіть заздалегідь частково приготувати деякі складники, щоб урок не затягнувся і не став нудним.
Прочитайте рецепт разом з дитиною, показуючи, як слід виконувати кожний крок. Покажіть їй, де вона може працювати, наприклад біля шухляди з різним начинням, і дайте фартух. Хлопчикові краще дати не дівчачий фартух, а спеціально пошитий для кухаря.

Найважливіше зробити урок цікавим. Не лишайте дитині тільки спостерігати за вами, нехай вона помиє руки та сама готує їжу. Дайте їй можливість досліджувати, експериментувати та ставити запитання. І якщо страва виходить не найліпше, не турбуйтеся. Ваша дитина, напевно, все одно її з’їсть, коли вже сама приготувала!

середа, 26 квітня 2017 р.

Історії Яськи. Кухня може бути чудовим місцем 2


"Кухня може бути чудовим місцем" ("Пробудись!", 8 січня 1997року). Продовження




Навчання у «класній кімнаті» на кухні
Луїза Сміт, яку її чотирирічні учні називають «тістечковою тітонькою», вже 17 років вчить малюків куховарити. Вона зробила таке спостереження: «Їжа є чудовим навчальним знаряддям, бо нею цікавляться всі діти. Дитячі чуття нюху, смаку і дотику є настільки гострі, що малеча повністю втягується в роботу.



А за допомогою їжі дітей можна вчити правильно вимовляти слова, рахувати та розв’язувати складні питання». Наливаючи, збиваючи, чистячи, просіюючи, помішуючи та розтачуючи, діти розвивають спритність і рухову та зорову координацію. 


Поняття про сортування (розкладання ізюму та горіхів по різних купках) та послідовність (складання мірних склянок у певному порядку) пізніше допоможуть у вивченні математики. 


Готування за рецептом вчить вправно оперувати числами, мірами та часом, а також спонукує
логічно мислити і користуватися мовою. До того ж ніхто не може потрапити до складного та сповненого небезпек світу кухні, не навчившись нічого про правила безпеки, відповідальність, особисту організованість та співпрацю з іншими.






Пам’ятайте про правила безпеки
  • Серйозно, але не залякуючи дитину, поясніть їй про небезпеку праці на кухні, так само як ви пояснили б про небезпеку руху на пожвавленій вулиці. Будьте самі добрим прикладом.
  • Попіклуйтеся про те, щоб діти, працюючи на кухні, завжди перебували під наглядом дорослих. Не дозволяйте дитині використовувати жоден кухонний пристрій, особливо електричний, доти, доки вона не навчиться безпечно ним користуватися.
  • Тримайте кухню охайною. Відразу витирайте розлите і прибирайте безладно розкидані речі. Все, що може заважати, у тому числі домашні тварини, не повинне перебувати на кухні, поки ви готуєте.
Бережіть пальці
  • Електричні міксери та кухонні комбайни повинні використовуватися тільки під наглядом дорослого. Перед тим як дитина розмішуватиме щось, наприклад, у чашці міксера, переконайтеся, що електричний прилад є вимкнений і від’єднаний від електромережі.
  • Слідкуйте, щоб ножі були гострі, бо на тупий ніж треба більше тиснути й він може легше зісковзнути.
  • Коли ваша дитина вчиться користуватися ножем, спонукуйте її виконувати це в наступній послідовності: 1) взяти ніж за ручку; 2) покласти його на продукт, який треба нарізати; 3) покласти другу руку на тупий бік леза і 4) натиснути на ніж, щоб розрізати продукт.
  • Користуйтеся дошкою для нарізання продуктів. Овочі слід розрізати навпіл та класти пласким боком донизу, щоб вони не вислизали з-під рук, поки ваша дитина намагатиметься їх нарізати.
Стережіться опіків
  • Завжди вимикайте плиту та духовку, коли ви ними не користуєтесь. Тримайте рушники, куховарські книги та прихапки для каструль подалі від плити.
  • Ставте сковорідки так, щоб ручки не заважали, тоді сковорідки не так легко зачепити й перекинути.
  • Якщо ви дозволяєте своїй дитині працювати біля плити, пересвідчіться, що вона стоїть на твердій та стійкій поверхні.
  • Не беріть до рук нічого гарячого, якщо ви не знаєте

точно, де ви цю річ поставите. Попередьте інших на кухні про те, що несете щось гаряче, особливо якщо вам треба пройти в когось за спиною.

Не можна недооцінювати й те, що діти вчаться готувати. Досить часто діти, які починають змалечку допомагати на кухні, у підлітковому віці можуть готувати цілі обіди. Хто із зайнятих батьків не зрадів би такій допомозі час від часу? Окрім того, готування страв допомагає молоді розвити впевненість у собі та самостійність — риси, які пізніше стануть їм у пригоді в дорослому віці, незалежно від того, чи одружаться вони, чи ні. (Порівняйте 1 Тимофія 6:6, УКУ).


 ***
Я вважаю, що важливо не лише навчати дитину хатніх справ, але й розвивати її цінування того, що вона отримує від батьків та від нашого Небесного Батька.



От наприклад, чи наші діти знають звідки береться їжа? Можливо, ви вважаєте, що дітям не обов'язково про це знати. Але якщо ми хочемо виховати дітей вдячними, які цінують дари від Бога та працю людей, то необхідно привчати їх до повсякденних справ. Як більшість дітлахів наша Яська частенько нервує батьків фразами:
- Мені скучно

- Це нудно
- Я не буду цього робити
- Зараз...
Давайте розповімо своїм дітям про те як в давнину люди докладали зусиль щоб приготувати собі таку нібито звичайну їжу як хліб.
  Чи ви скуштували хліб життя?


Скріншоти з мультсеріалу про Аню Ширлі "Аня з зелених дахів"

четвер, 23 березня 2017 р.

Історії Яськи. Кухня може бути чудовим місцем. 1

Чим займається ваша дитина? Я вважаю, що було б добре батькам виділяти більше часу для спілкування та навчання. 
Наша Яська як і всі діти любить бавитися та бешкетувати. Вона любить наслідувати героїв улюблених мультиків. Скільки часу Яська набридала випрошуючи шапочку як у Петрика. А мама їй сказала, що було б добре, щоб вона поводилась як Петрик. Яська погодилась допомагати мамі мити посуд. 
Іноді батьки думають, що їх дитина ще замала щоб виконувати хатню роботу. А як ви вважаєте з якого віку слід прививати дітям навики та вміння? Мудрі батьки допомагають своїм дітям розвивати риси необхідні для життя. Погодьтеся, щоб чогось навчитись треба бути терпеливим. 


Нажаль, сучасну дитину починає виховувати телевізор, другою нянькою стає телефон, комп’ютер, смартфон чи планшет. Тобто поринувши у віртуальний світ дитина поглинає все як губка. Сьогодні дехто з батьків починає усвідомлювати, що така безконтрольність їхніх дітей може обернутись несподіваними проблемами. 
Як завоювати свій батьківський авторитет? Як перенести увагу дітей на те, що насправді корисне? 
Багато чудових порад міститься у різних джерелах. Наприклад, мене вразила стаття з "Пробудись за 1997 рік, але її немає у електронному форматі. Тож я вирішила використати матеріал з неї додавши свої коментарі та посилання на інші цікаві публікації.  



"Кухня може бути чудовим місцем" ("Пробудись!", 8 січня 1997року). 

«ВИХОДЬ негайно з кухні!» Не одному малюкові доводилося чути це, коли він, зголоднілий, завчасно тягнувся до вечері. Проте було б набагато ліпше, якби батьки не виганяли дітей з кухні, а запрошували до неї. Чому? Тому що кухня справді є чудовим місцем для навчання.
Кухня може бути місцем, де діти розвивають свій творчий хист та вміння вирішувати проблеми, місцем, де вони вчаться співпрацювати з іншими та допомагати їм, де невимушено виникають змістовні розмови, які торкаються серця, місцем, де непомітно прищеплюються глибокі духовні цінності. У заставлених різним начинням шафах, буфетах та на полицях кожної кухні зберігається багато важливих уроків, кожен з яких можна втілити в життя, поки готується черговий обід.


Навіщо ж використовувати кухню як місце для навчання дітей у наш вік техніки та інформації? Відповідаємо: через час. Багато батьків усвідомлюють, що нічим не можна замінити час, який вони проводять зі своїми дітьми. А дітям потрібно приділяти багато часу! Де ж цей час узяти? Деякі авторитетні джерела заохочують батьків дивитися на звичайну роботу по господарству як на можливість робити щось разом з дітьми та навчати їх. 
Це узгоджується з наказом, який Бог дав батькам у стародавньому Ізраїлі: «Будуть ці слова, що Я сьогодні наказую, на серці твоїм. І пильно навчиш цього синів своїх, і будеш говорити про них, як сидітимеш удома, і як ходитимеш дорогою, і коли ти лежатимеш, і коли ти вставатимеш» (Повторення Закону 6:6, 7).
Оскільки нам у кожному разі доводиться проводити на кухні досить багато часу, її можна використовувати як чудове місце для спільних родинних занять. І на відміну від особливих прогулянок, які часто відкладаються через брак часу, сил або грошей, здоровий апетит не відкладеш на потім. Крім цього, кухня завжди дуже приваблює дітей. Де ще їх можуть навчити правильно користуватися ножем та іншим начинням? Однак діти, граючись, можуть зробити розгардіяш.
Тож чого можна навчитись на кухні?

Сподіваюсь, що продовження буде...

Історії Яськи

неділя, 19 лютого 2017 р.

Історії Яськи. Чому у Яськи очі різного кольору?


 Колись Яська мала чудові смарагдові оченятка.

 Одного разу Яська зайшла до кафе де продають смачнюче морозиво. Все почалось з порції Персикової спокуси.
Мабуть, ви знаєте, що більшість дітей люблять солодощі, фаст-фуд, жуйки та газовані напої, а також іншу мегашкідливу їжу. Якщо їм дозволити - то потім важко спинити.
Побачивши таке різноманіття Яська вже не могла відірватися:
Ягідний вибух, а за ним М'ятне божевілля.

Ліве око навколо зіниці почало міняти колір на сапфіровий.
Ясьці потрібно було б зупинитися, але чи ви самі встояли б перед Шоколадним бумом?

Її очі ще більше змінили колір. Залишилась лише маленька зелена смужечка.



Вона була немов зачарована і не могла відвести погляду від солодощів.


А ця Шоколадна вежа була останньою краплею. Ліве око повністю стало синім.

Вже від народження дитини слід уникати шкідливої їжі, і це простіше ніж потім викорінювати цю погану звичку. 

Було б добре батькам привчити дитину до корисної їжі.

Історії Яськи 



четвер, 16 лютого 2017 р.

Історії Яськи. Зима

Гарний зимовий день. Яська з Машою побігли на ковзанку. 



Подивіться як гарно в них виходить. 

 Гарно виходило поки Маша не почала показувати фігури вищого пілотажу. 


































 Яська дивись як я  можу!

Все це продовжувалось не одну годину. Аж поки не прийшла мама Яськи.
мама: "Яська! Чому ти пішла без дозволу?"

Яська: "Мам, я тобі все поясню..."
Мама: егайно одягни шапочку і шалик  і бігом додому."


Мама була сердита на Яську за те, що вона була неслухняна. Небезпечно кататись, коли в день температура різко підвищується. Лід стає тонким і можна провалитись під кригу. 

А ви, діти, слухаєтесь батьків? (мультик)


Увечері тато, прийшовши з роботи розповів Ясьці про зиму. Звідки береться лід, хто створює сніжинки, чи є дві однакові, і про те, що на землі є місце де зима триває півроку. В цей час сонце не сходить, зате іноді зявляється північне сяйво. 
  
Усе створив Єгова (мультик)

Історії Яськи



пʼятниця, 3 лютого 2017 р.

Історії Яськи. Бенто

Яська талановита і дуже енергійна. Іноді ті таланти більше схожі на стихійне лихо. Батьки Яськи намагаються направити цю, як вони кажуть, "ходячу проблему" у безпечне русло. Хоч іноді я бачу, що їм бракує розсудливості.    
Яська робить "ластівку" на краєчку телевізора


Багато батьків погоджуються з тим, що іноді їм важко знайти заняття, що було б цікаве і водночас корисне.  
Хочу поділитись з вами цінною інформацією:

Приготування їжі об’єднує сім’ю 
Щоб батьки і діти проводили більше часу разом, директор однієї з японських шкіл запропонував учням раз на місяць готувати собі їжу до школи. Цю ідею підхопили сотні шкіл по всій Японії. «Від дітей не вимагається, щоб вони все готували самі,— пояснює японська газета “Асахі Шімбун”.— Школярам дають різні завдання відповідно до їхнього віку. Учням молодших класів батьки допомагають складати меню та купувати продукти... А учні старших класів мусять самі скласти збалансоване меню». Чи це принесло якісь позитивні результати? Так. Газета зазначає: «Вчителі помітили, що учні навчились ліпше готувати, марнують менше їжі і мають про що поговорити з батьками». Крім того, діти стали «більше цінувати те, що роблять для них батьки». 
Джерело:
Рубрика "Новини з усього світу". Приготування їжі об’єднує сім’ю

Приємно, якщо діти цінують вашу працю. 
Будь ласка і дякую (мультик)


Бенто - не про смачна їжа, але й приваблива та потішна

 Сподіваюсь, незабаром опублікувати фото бенто зроблених Яською. 

Історії Яськи

субота, 28 січня 2017 р.

Подорож у невідоме

Немає такої людини на планеті, яка не прагнула б побачити інші країни, як живуть тамтешні люди, познайомитись з ними та їхньою культурою, архітектурою, звичаями. Дехто їде з метою шопінгу, чи скуштувати страви місцевої кухні.
З подорожей ми повертаємось не лише із сувенірами, ми привозимо цілу валізу вражень, спогадів, кумедних моментів, а можливо й розчарувань. Разом з тим дехто переймає досвід інших щоб покращити своє життя.

Іноді наші сподівання не виправдовуються, бо ми очікуємо від подорожі більше ніж вона дає. Щоб отримати цю миттєву насолоду більшість з нас працює у виснажливому режимі економлячи на щоденних потребах, щоб за два-три тижні розтринькати усе. Але чи отримаємо відсвіження і чи зможемо відновити сили? Чи такі жертви виправдані? Кожен вирішує сам.

Чому ми спішимо жити? Може тому, що думаємо, що життя коротке, і треба встигнути отримати все.  

Лише екстремали наважуються подорожувати з мінімальним бюджетом та з мінімумом комфорту. Звичайному мандрівнику треба набагато більше коштів щоб вдовольнити свої бажання. Їм якщо і вдасться відвідати кілька країн – то добре. А в багатих свої печалі. Їм нудно, вони все бачили, всюди побували – ну нічого нового. Є й такі, і їм не нудно, бо у них інше ставлення до життя. Марко Поло написав

«Опис світу» — і про цю книгу дехто відгукується як про живе свідчення непереборного прагнення людини мандрувати й відкривати для себе цікаві місця та далекі краї.
Ми живемо в недосконалому світі, в якому матеріальні блага не можуть вирішити усіх наших проблем. Наприклад, великі штрафи не можуть навчити бути чесними та поважати закон. Благополуччя не гарантує, що людина буде доброю та співчутливою. І хоч деякі країни вийшли на високий рівень матеріального розвитку це не захищає їх від більшості проблем, які дошкуляють решті  людства. Люди шукають краси і зручностей і це нормально. Адже кожен з нас бажає насолоджуватися життям! 

При умові, якщо пам'ятатиме одну просту річ, що людина, яка знає Бога подорожує насолоджуючись, а та яка не знає - подорожує в пошуках насолод. Слід задуматись, чи матеріальні речі в стані заповнити духовну порожнечу?

Попри те, що більшість з нас вважає матеріальне важливим, однак наше життя залежить від  найважливішого. То що є найважливішим? Для багатьох цінним є :    престижна робота, дім, створення щасливої сім'ї, виховання дітей і відпочинок.І навіть якщо людина все це має, то їй все одно чогось бракує, а навіть не приносять задоволення речі яких вона колись так прагнула. І тоді вона шукає все нових і нових вражень.І це замкнене коло. Але ми можемо спроектувати своє життя по-іншому, якщо піклуючись про  матеріальне  не забудемо і про духовне.
Нас нерідко вабить те, що не має жодної користі у житті. Ізраїльтяни захотіли царя тому, що довколишні народи мали царів, а їхнім керівником був Бог. (1 Самуїла 8: 4-9).
Уявіть собі, що перед вами не коротке життя, а ціла вічність, обіцяна Богом у новому світі при чому з необмеженими можливостями.   



 Хіба ми можемо по-справжньому пізнати країну та її мешканців за обмежений час? Потрібні роки щоб вивчити мову та зрозуміти культуру і мислення людей. 
Не поспішаймо, бо мандрівка, запропонована Богом не буде нудною.