четвер, 23 березня 2017 р.

Історії Яськи. Кухня може бути чудовим місцем. 1

Чим займається ваша дитина? Я вважаю, що було б добре батькам виділяти більше часу для спілкування та навчання. 
Наша Яська як і всі діти любить бавитися та бешкетувати. Вона любить наслідувати героїв улюблених мультиків. Скільки часу Яська набридала випрошуючи шапочку як у Петрика. А мама їй сказала, що було б добре, щоб вона поводилась як Петрик. Яська погодилась допомагати мамі мити посуд. 
Іноді батьки думають, що їх дитина ще замала щоб виконувати хатню роботу. А як ви вважаєте з якого віку слід прививати дітям навики та вміння? Мудрі батьки допомагають своїм дітям розвивати риси необхідні для життя. Погодьтеся, щоб чогось навчитись треба бути терпеливим. 


Нажаль, сучасну дитину починає виховувати телевізор, другою нянькою стає телефон, комп’ютер, смартфон чи планшет. Тобто поринувши у віртуальний світ дитина поглинає все як губка. Сьогодні дехто з батьків починає усвідомлювати, що така безконтрольність їхніх дітей може обернутись несподіваними проблемами. 
Як завоювати свій батьківський авторитет? Як перенести увагу дітей на те, що насправді корисне? 
Багато чудових порад міститься у різних джерелах. Наприклад, мене вразила стаття з "Пробудись за 1997 рік, але її немає у електронному форматі. Тож я вирішила використати матеріал з неї додавши свої коментарі та посилання на інші цікаві публікації.  "Кухня може бути чудовим місцем" ("Пробудись!", 8 січня 1997року). 

«ВИХОДЬ негайно з кухні!» Не одному малюкові доводилося чути це, коли він, зголоднілий, завчасно тягнувся до вечері. Проте було б набагато ліпше, якби батьки не виганяли дітей з кухні, а запрошували до неї. Чому? Тому що кухня справді є чудовим місцем для навчання.
Кухня може бути місцем, де діти розвивають свій творчий хист та вміння вирішувати проблеми, місцем, де вони вчаться співпрацювати з іншими та допомагати їм, де невимушено виникають змістовні розмови, які торкаються серця, місцем, де непомітно прищеплюються глибокі духовні цінності. У заставлених різним начинням шафах, буфетах та на полицях кожної кухні зберігається багато важливих уроків, кожен з яких можна втілити в життя, поки готується черговий обід.


Навіщо ж використовувати кухню як місце для навчання дітей у наш вік техніки та інформації? Відповідаємо: через час. Багато батьків усвідомлюють, що нічим не можна замінити час, який вони проводять зі своїми дітьми. А дітям потрібно приділяти багато часу! Де ж цей час узяти? Деякі авторитетні джерела заохочують батьків дивитися на звичайну роботу по господарству як на можливість робити щось разом з дітьми та навчати їх. 
Це узгоджується з наказом, який Бог дав батькам у стародавньому Ізраїлі: «Будуть ці слова, що Я сьогодні наказую, на серці твоїм. І пильно навчиш цього синів своїх, і будеш говорити про них, як сидітимеш удома, і як ходитимеш дорогою, і коли ти лежатимеш, і коли ти вставатимеш» (Повторення Закону 6:6, 7).
Оскільки нам у кожному разі доводиться проводити на кухні досить багато часу, її можна використовувати як чудове місце для спільних родинних занять. І на відміну від особливих прогулянок, які часто відкладаються через брак часу, сил або грошей, здоровий апетит не відкладеш на потім. Крім цього, кухня завжди дуже приваблює дітей. Де ще їх можуть навчити правильно користуватися ножем та іншим начинням? Однак діти, граючись, можуть зробити розгардіяш.
Тож чого можна навчитись на кухні?

Сподіваюсь, що продовження буде...

Історії Яськи

Немає коментарів:

Дописати коментар